Praktycznie na każdej profesjonalnej budowie nadchodzi czas gdy potrzebna jest fachowa pomoc przy cięciu np. otworów na okna lub instalacje w płycie z żelbetu, żelbetonu.
Tradycyjne cięcie betonu, kucie w betonie nie sprawdza się gdy mamy do czynienia z naprawdę twardą ścianą betonową dodatkowo zbrojoną. Wiercenie zwykłą wiertarką może zająć kilkanaście godzin, a przy tym zużyjemy kilkanaście wierteł i jest duże obciążenia przez dłuższy czas.
W ten czas z pomocą przychodzi technika diamentowa, która do odwiertów w żelbetonie lub cięcia betonu wykorzystuje twardość i wytrzymałość diamentu dodatkowo chłodząc cały proces wodą.

Oczywiście technika diamentowa ma swoje zalety a jedyną wada jest być może koszt. Jest on jednak konieczny jeśli chcemy zachować wysoką kulturę pracy praz profesjonalizm wykonanych prac. Co więcej czasami nawet nie można użyć innej technologii jak właśnie technika diamentowa - dlaczego? Tradycyjne metody mogą naruszyć konstrukcję budynku poprzez narażenie na długotrwałe drgania wywołane tradycyjnymi metodami wiercenia w betonie lub wykonywania odwiertów. Natomiast w celu uzyskania idealnie gładkiego cięcia wymagana jest technika diamentowa ponieważ tylko ona zapewnia gładką powierzchnię cięcia w betonie i żelbecie.

 
odwierty